ML AGES Sistemi Nasıl Çalışır?


✔ Bu sistem ortalama 3 dakikada 1000 adet kuyum ürününü toplu bir şekilde okuma hızına sahiptir.

✔ Perakende altın ve pırlanta mağazalarının çok kısa sürede sayımını yapar.

✔ Kuyumculuk fuar ve pazarlama satış ekiplerinin teker teker çıktığı barkodlanmış ürünlerin yerine, eğer AGES etiketi varsa toplu çıkış ve sipariş işlemi     yapılarak çok ciddi vakit avantajı sağlar. MLBARKOD sisteminin daha hızlı halidir.

✔ Toptan ve pazarlama çanta ekiplerinin hızlı ve güvenli bir şekilde kontrolünü sağlar.

✔ Alarm sistemi ile chipli etiketli ürünlerin mağazadan çıkışını engeller.

✔ Eğer istenirse AKILLI MAĞAZACILIK sistemi ile gerçek zamanlı olarak kuyum ürünlerinin takibini yapar ve gün sonunda kuyum envanterinin otomatik     olarak sayılmasını sağlar.

✔ AKILLLI MAĞAZACILIK Rfid sistemi İle aynı zamanda tam güvenlik sağlanır. ML Bilgisayar ekibi bu konuda gelecek talepleri firmaya özel mühendislik     çalışması ile karşılar


Ages sistemi aşağıdaki ürünlerden oluşur;

Rfid Program

ML AGES Sistemi,chiplerden gelen sinyalleri toplu olarak okumaya ve M&L programlarıyla entegre çalışmaya dayanır. ML AGES program modülü ML DIAMOND - ML GOLD ERP ve ML PERAKENDE programlarına ek olarak çalışır.

Bu program modülünün çalışabilmesi için özel RFID donanımlar gereklidir.

Rfid Yazıcı

Entegre RFID Kod Yükleyici. Hem Kuyum etiketlerinin üzerine barkod basar hem de güvenli olarak RFID Chip içini kodlar.

Mini Rfid Yazıcı

Entegre RFID Kod Yükleyici. Hem Kuyum etiketlerinin üzerine barkod basar hem de güvenli olarak RFID Chip içini kodlar.

Rfid Etiket

Center mağazaları (kuyum, halı, deri, hediyelik eşya mağazaları) sektöründe kullanılmak için tasarlanmış tek kullanımlı (Kağıt veya Pet) RFID Etiket.

Rfid Okuyucu

Swich sabit okuyucuya 2 ile 4 portlu seçenekleri vardır. Bir anten bir tezgah veya vitrini tamamiyle kapsayacak bir alanı kontrol ediyor.

Mini Rfid Anten

Swich sabit okuyucuya 2 tane anten bağlanabiliyor. Ve bir anten bir tezgah veya vitrini tamamiyle kapsayacak bir alanı kontrol ediyor.Bir sabit okuyucu ve 2 anten, toplam 2 tezgah veya vitrin için yeterli kapsama alanını sağlıyor.

Rfid Anten

Bu antenler sabit okuyucuya (RFID OKUYUCU) bağlanır. El değmeden vitrin sayımı ve toplu çıkış için kullanılır. Aynı zamanda satış bankolarına da bağlanabilir. Etiketlerden sinyali alır sabit (swich) okuyucuya iletir, okuyucu da MLAGES Programına aktarır.