Kuyumculukta MLAGES sisteminde Kullanılan Rfid Etiketleri;


2)UHF –Tek ve Çok Kullanımlık Etiketler:

Okuma Mesafeleri -0-200 cm aralığıdır.. Cihazları daha pahalıdır.Çok Fazla Kuyumculukta Uygulanmış bir sistem değildir..Etiket fiyatları daha makuldur..
AGESChip2 Resimler-UHF Tek kullanımlı Etiketi…25x15cm dikdörtgen boyutlarında tek kullanımlık Plastik Kuyumculuk Etiketi ,Ürüne barkod Etiketi Gibi Bağlanır.Bilgi İçindeki Devreden UHF RFİD okuyucu ile Okunur.0-2m etre mesafeden okunabilir.Kullan At etikettir.Çok ürün Sirkülasyonu varsa tercih edilmez.

Halihazırda perakende mağazacılıkta, envanter kontrol sistemlerinde Barkod çözümü kullanılmakta. Ancak Barkod sisteminin sınırlı okuma yeteği, ürünlerin birer birer el gücü ile okutulmasını gerekli kılıyor. Bu da zaman kaybına neden oluyor. Yeterli kolaylığı sağlamıyor.

HF RFID sistemi ise 0.5 cm - 20 cm arası sınırlı bir okuma alanı sağlıyor. Halbuki boyutları 200x100x50cm olan bir vitrini düşünürsek elde kullanılan portatif okuyucu ile bile eksik okuma olasılığı ortadan kaldırılamıyor.Okuma Süresi Uzuyor..

Yukarıda anlatılan HF RFID sistemi ile UHF RFID karşılaştırılacak olursa, UHF RFID teknolojisinde okuma menzili 1m – 10m arasındadır.UHF(Ultra High Frekans)Radyo Dalgaları ile Bir kuyumcu mağazasında vitrin veya tezgahlar kapısı açılmadan kontrol edilebilmektedir. Tüm kontrol işlemi 10 saniyeden fazla sürmemektedir.

Center mağazaları (kuyum, halı, deri, hediyelik eşya mağazaları) sektöründe kullanılmak için tasarlanmış tek kullanımlı (Kağıt veya Pet) RFID Etiket.